Ont-haast-tocht

Joepie! Dit is misschien wel één van de allermooiste manieren om het verhaal en de filosofie die ik al lang via verschillende manieren op jullie loslaat ook echt tastbaar te maken. Jullie weten dat ik een aantal jaren geleden met een prototype en moodboard rond de cocon bij het Prinsenpark aanklopte. Die droom werd realiteit, mede dankzij de bereidheid van de Provinciale Groendomeinen Regio Kempen, de goodwill van Indupol voor de productie, de vele uren werk die mijn makker Marc en ik er samen ingestoken hebben en de finishing touch van vrouwlief. Ik mocht een aantal inspiratiewandelingen begeleiden, van volwassenen die zich spontaan inschreven tot een dankbaar groepje mindervaliden van een lokale school. Kreeg hele mooie reacties in woord en beeld van mensen die deelden wat een moment in en rond de Ghongha met hen deed.

Ik had nog een ambitie: meer cocons verspreiden, op bedrijfsterreinen, in parken en scholen. Want zowel werknemers en mensen in hun vrije tijd als kinderen hebben behoefte aan plekjes om tot rust te komen. Op de statistieken of (recente) berichten rond sociale media en werkende jongeren die afhaken zal ik niet ingaan. Helaas is dat ondanks heel veel pogingen tot op vandaag niet gelukt zoals ik het gehoopt had. De productie van een cocon kost al snel een paar duizenden euro’s en die kunnen niet zomaar door ondernemingen, lokale overheden of scholen opgehoest worden. Al blijf ik rotsvast overtuigd van de return.

Wanneer iets niet loopt zoals verwacht, noemt de één het ‘falen’, de ander een ‘leerproces’. Ook dat is mindfulness… Zo kwam ik na heel veel duwen (cocon naar de mensen brengen) op het idee om meer te trekken (mensen naar de cocon brengen). En zo klopte ik opnieuw bij het Prinsenpark aan met het idee om een bewegwijzerde ‘beleefwandeling’ op te zetten. Met zowel letterlijke als figuurlijke pauzes om te voelen wat mindfulness is, voor een blik in jezelf, buiten jezelf en een stiltemoment in de cocon. Opnieuw bingo want na twee brainstorms met consulente Greet – een hele dikke merci – kwam er meer uit dan verwacht: zullen we dat voor kinderen doen? Ja, en dan op basis van de avonturen van slak en haas. Zo wordt het meteen ook het symbool dat we niet allemaal hetzelfde hoeven te zijn. Van elkaar kunnen leren. Elkaar respecteren. In kwetsbaarheid. Helemaal in lijn met de werkelijk-ademen-boodschap naar de samenleving en – vooral – naar kinderen. Om het glas van de spiegelmaatschappij te breken voor het barsten in hun zieltjes slaat.

De ideeën zijn de voorbije maanden fantastisch geconcretiseerd en het creatieve team van de Provinciale Groendomeinen Regio Kempen – van communicatie tot parkmedewerkers – heeft alles ongelooflijk mooi in woord en beeld uitgewerkt. Met speelse tekeningen op originele bordjes, leuke opdrachten en quotes rond onthaasting. Waaw, zo dankbaar voor al dat werk en het engagement om dit initiatief te trekken, want dat zou mij alleen nooit gelukt zijn.

Jullie kunnen vanaf nu in het Prinsenpark (Retie) terecht voor de ‘Ont-haast-tocht’, die deel uitmaakt van ‘Op Zomerse Voeten’, georganiseerd door de Provinciale Groendomeinen Regio Kempen. De tocht is 4 km lang, ideaal voor kinderen vanaf 6 jaar en gezinnen. Want ook volwassenen mogen meevoelen. Ik nodig scholen en jeugdverenigingen uit om het in groep te doen en mentale thema’s op een bijzonder toegankelijke manier in hun leer- of andere plannen te integreren. Als ik daarbij voor extra inspiratie kan zorgen, met graagte.

Een paar sfeerbeelden:

Meer info via deze link.

De ‘Ont-haast-tocht’ is een initiatief van Provinciale Groendomeinen Kempen en maakt deel uit van de campagne ‘Op Zomerse Voeten’.

3 reacties op “Ont-haast-tocht

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.